Bańki

Bańki są jedną z metod leczniczych pochodzących ze starożytnych praktyk medycznych Dalekiego Wschodu, tj. medycyny chińskiej.

W Chinach stosuje się je od tysięcy lat. Początkowo do stawiania baniek wykorzystywano puste w środku rogi zwierzęce. Z czasem zastąpiono je kubeczkami wykonywanymi z bambusa. Bańki bambusowe swoim kształtem przypominały znane dzisiaj i powszechnie stosowane bańki szklane lub gumowe. Różne rozmiary baniek pozwalają na leczenie za ich pomocą różnych obszarów ciała.

Opis

Aby bańka mogła spełnić cel terapeutyczny, trzeba osiągnąć w niej próżnię.

W tym celu spala się wewnątrz niej tlen i dopiero przykłada na skórę. Tak działają tak zwane bańki ogniowe. Tlen się tu spala najczęściej przy pomocy zapalonego wacika bawełnianego. Istnieją także bańki bezogniowe, w których próżnię osiąga się poprzez ręczne wypompowanie powietrza. Opróżniona z tlenu bańka przysysa się do skóry i rozpoczyna swoje działanie.

W jakich miejscach stawiamy bańki przy przeziębieniu?

W przypadku infekcji dróg oddechowych bańki stawiamy na plecach, w ich górnej części, kierując się przebiegiem meridianu pęcherza moczowego i jelita cienkiego. Meridian pęcherza moczowego biegnie wzdłuż tylnej części całego ciała, a na plecach kształtuje się w postaci dwóch linii. Jedna znajduje się w odległości około 1,5 cm od kręgosłupa po obu jego stronach, a druga w odległości około 3 cm.

Z kolei przebieg meridianu jelita cienkiego na plecach obejmuje obszar w okolicach łopatki. Nawet więc jeśli nie znamy dokładnie przebiegu tych meridianów, jest duża szansa, że stawiając bańki na górnej części pleców, „trafimy” we właściwe miejsca.

Dlaczego akurat te dwa meridiany? Zarówno meridian pęcherza moczowego, jak i jelita cienkiego wchodzą w skład tak zwanej Tai Yang. Jest to rodzaj „warstwy” w naszym ciele, która jest odpowiedzialna między innymi za ochronę naszego organizmu przed atakiem zewnętrznych czynników patogennych. Chroni nas ona np. przed zimnem, wiatrem, wilgocią, które to czynniki mogą wywołać ostrą chorobę, jak np. przeziębienie.

Dlatego w przypadku infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych bańki stawiane są w górnej części pleców. Wówczas ich działanie skupia się na usunięciu konkretnej przyczyny choroby. Tutaj będzie to „usunięcie zewnętrznego wiatru” oraz „rozproszenie zimna i wilgoci”. W rozumieniu bardziej zachodnim oznacza to po prostu silne rozgrzanie ciała, rozszerzenie porów skóry i ułatwienie spocenia się, co spowoduje eliminację szkodliwego czynnika

Jak się umówić?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub skorzystania z zakładki Umów wizytę

Depositphotos_72570073_DS

Inni o nas

Polecam wszystkim, którzy chcą więcej dowiedzieć się o swoim organizmie i zależy im na dobrym jego funkcjonowaniu. Jeśli coś się dzieje z Twoim organizmem, skorzystaj.
Polecam.

Artur T.

Szczerze polecam Panią Danusię. Jest bardzo miłą, ciepłą, a przede wszystkim kompetentną osobą. Polecam każdemu kto chce zmienić swoje życie i odzyskać zdrowie.

Jolanta K.

Nasze produkty

poznaj szeroką gamę produktów inspirowanych chińską medycyną naturalną

Zapisz się na Newsletter