Żywioł wody jako czas wewnętrznej ciszy

Według tradycyjnej medycyny chińskiej – jesteśmy teraz w środku zimy, która jest domeną żywiołu wody. Podczas gdy jesienią staraliśmy się robić wszystko dobrze, teraz jest pora roku, kiedy powinniśmy zwolnić i spróbować skupić się na naszym wewnętrznym świecie.

Zbyt duża aktywność i zbytnie skupienie się na świecie zewnętrznym powoduje „odpływ” wody i prowadzi do dysproporcji, która może podważyć naszą pewność siebie i sprawić, że poczujemy się oderwani od siebie.

Żywioł wody kojarzy się z mądrością i wytrwałością, a narządami przynależnymi są nerki (yin) i pęcherz moczowy (yang). Według TMC nerki przechowują energię yin, która jest naszym źródłem witalności, odporności i długowieczności. Nerki odgrywają ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego układu hormonalnego i rozrodczego. Brak równowagi wodnej wpływa na nerki i dlatego może prowadzić do problemów ze wzrostem, libido i energią w naszym ciele. TMC mówi również, że to nasz yin tworzy szpik kostny do budowy naszych kości. Brak witalności z powodu zubożonych nerek może mieć degeneracyjny wpływ na nasze kości.

Jakie produkty poleca TIENS na żywioł wody?

Głównym suplementem diety powinien być Kordyceps, który jest jednym z głównych suplementów TMC i jako taki jest stosowany od ponad 2000 lat.

W tym okresie warto wzmocnić nerkową esencję yin i przywrócić brakujące siły.

Każdego dnia podaruj sobie filiżankę herbaty antylipidowej, która nie tylko oczyszcza organizm, ale także uzupełnia energię w samym jego wnętrzu. Herbatka zawiera rewitalizującą mieszankę ziół zawierającą gynostemę, zawiera również sześć rodzajów zielonej herbaty, które wzmacniają działanie pozostałych składników i ogólnie wspomagają kompleksową rewitalizację organizmu.

Jeśli naprawdę czujesz duże zmęczenie, wypróbuj Wejkan. Weź 2 kapsułki, a zmęczenie ustąpi w ciągu godziny. Ten suplement diety zawiera olej z kiełków pszenicy (bogaty w witaminę E), lecytynę i beta-karoten, które razem tworzą harmonijne wsparcie układu nerwowego przy większym wysiłku psychicznym.

Nasze produkty

poznaj szeroką gamę produktów inspirowanych chińską medycyną naturalną

Zapisz się na Newsletter